Windows 10 sistem gereksinimleri ile karşınızdayız. Pek çok kullanıcının denemek istediği fakat donanımlarının yetmeyeceğinden korktuğu için denemediği sürümü incelemeye başlayalım.

Bildiğiniz üzere pek çok konuda optimize şekilde son versiyon günümüze kadar ulaştı. Önceki versiyonlarda, özellikle de 8.1’de tekrarlanan hatanın pek çoğunu çözdüler. Şahsen, tümünü denemiş ve uzun seneler kullanmış biri olarak kesinlikle memnun kaldığımı söyleyebilirim. Yani donanımlarını yeterli ise kullanmanızı öneririm.

Asıl konumuza dönecek olursak, bit türüne göre farklı ihtiyaçlar doğabilir. Aşağıdaki liste size çok düşük, bu mudur? Gibi soruları aklınıza getirebilir, şahsen yayınlamadan önce tereddüt yaşadım ve resmi liste olduğundan yayınlama kararı aldım.

Unutmayınız aşağıdakiler minimum değerler, yani kurulum yapmak için gerekli olan değerler, akıcı ve kasmadan kullanmak için değil.

Şahsi düşüncem ve deneyimim i5 işlemciden aşağısına sahipseniz kurmanızı önermiyorum. Arkadaşlarımın bilgisayarlarına format attığım zaman, i3 işlemcili sorunlu kullanıma neden oldu, i5’de ise akıcı deneyim yakaladık.

Sonuç olarak, Hangi işletim sistemi daha iyi? Sorusunun basit bir cevabı var, Win10 daha iyi ama yüksek performanslı donanımlara sahipseniz, çünkü daha fazla kullanmak ister ve donanımları daha çok zorlar. Eğer sistem seviyeniz olması gerekenden düşük ise, bu kez Win7 iyi diyebiliriz.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
Bellek  32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Ekran Kartı  WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
DirectX  DX 9
Ekran  800×600
Depolama  32 bit için 16 GB, 64 bit için 20 GB

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.