Total War: Three Kingdoms sistem gereksinimleri orta ve yüksek düzey donanımları bünyesinde bulunduruyor. Bu değerler pek çok kullanıcıda olmayabilir, bu yüzden satın almadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve yeterli olduğundan emin olmalısınız.

İlk olarak dikkat etmemiz gereken oyunun minimum DX 11 desteklediği ve 64 bit işletim sistemlerinde çalıştığıdır. Zaten bildiğiniz üzere ekran kartları güncelleme veya sürücü kurulumu yaparken en güncel Windows sürümü istiyor, bundan dolayı bu konularda bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Bunun yanında nesne sayısı oldukça fazla, zaten strateji kategorisinde bu özelliğin bulunmasına alıştık, birde bunun üzerine güzel grafikler eklenince sahip olduğumuz donanımların zorlanması gayet normal oluyor.

Yani ayarları yüksek tutmaktan kaçınmalıyız, özellikle de ayrıntı ayarlarını eğer sistemimiz yeterli değil ise kesinlikle düşük tutmalıyız. Güzel grafikler ile oynamak isteyen oyuncular GTX 1060 gibi iyi performans veren ekran kartına sahip olmaları gerek, tabi ki bu kartı destekleyecek diğer yapı elemanları da aynı derecede iyi olmalı.

Önerilen listedeki 8 GB RAM’i yetersiz görüyorum. Bu işlemci ve ekran kartını beslemek, bunun üzerine güzel grafikli ve ayrıntı seviyesi yüksek oyunu çalıştırmak kolay olmasa gerek, daha rahat çalışması için 16 GB RAM öneriyorum.

Total War: Three Kingdoms Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Core i3-560 3.3GHz – Phenom II X4 805
Bellek  4 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 750 Ti – Radeon R7 360X
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  40 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
İşlemci  Core i5-4670K 3.4GHz – FX-8370
Bellek  8 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 1060 – Radeon RX 580 8GB
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  40 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.