Starfield sistem gereksinimleri beklenildiği üzere yüksek seviye donanımları kapsıyor. Özellikle de ayarları yükseltmek isteyen oyuncular bir hayli zorluk çekecek gibi. Hadi elimizdeki bilgileri incelemeye başlayalım.

İlk olarak minimum DX 11 desteklediği ve 64 bit işletim sistemlerinde çalıştığını görüyoruz. Bu gayet normal, henüz tam olarak hazırlanmamış bir yapıya sahip olsa da, yeni nesil olacağı için bu değerler yeterli olacaktır.

Yukarıdaki özelliklerden ve aşağıdaki listeden dolayı düşük seviye donanımlar kesinlikle oynayamayacaklar. Ayrıca kesinlikle minimum listedeki değerlerden daha iyisine sahip olmanız gerekli, yoksa iyi bir deneyim yakalamak oldukça güç. Elbette oyunun da optimizasyonu bu konuda çok önemli.

Ayarları yüksek tutmak isteyen oyuncular GTX 1070 gibi çok iyi performans veren ekran kartına ihtiyaç duyacaklar, tabi ki bu kartı destekleyecek olan üst düzey işlemci ve 16 GB RAM gerekli, diğer yapı elemanları da aynı performansı sergilemeli.

Sonuç olarak orta seviye donanım sahipseniz minimum düzeyde deneyim yakalamaya çalışabilirsiniz. Fakat oyun kesinlikle yüksek seviye donanıma ihtiyaç duyuyor.

İlave Bilgi: Henüz tam olarak hazır değil, bu yüzden aşağıdaki liste değişiklik gösterebilir.

Starfield Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Core i5-2500K 3.3GHz – FX-8320
Bellek  8 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 960 2GB – Radeon R9 380
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  50 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
İşlemci  Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz – Ryzen R5 1600
Bellek  16 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 1070 – Radeon RX Vega 56 8GB
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  50 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.