Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri beklediğim gibi yüksek seviye donanımları ve yapı elemanlarını bünyesinde barındırıyor. Harika grafiklere sahip oyun, nihayet resmi olarak duyuruldu ve yayınlanmak için hazırlıklara başladı.

Oyun üst seviye grafiklere ve ayrıntı seviyesine sahip, hatta ultra ayarlar ile sınırları zorlamak isteyen oyuncular için çok ayrıntılı grafik ayarları sunuyor.

Elbette bu ayarları en yüksek yapmak için aşağıdaki değerlerden daha iyi performans veren donanımlara ihtiyacınız olacaktır.

Minimum listeyi incelediğimiz zaman hatırı sayılır ekran kartı ile iyi performans veren işlemci görüyoruz. Bu donanımlar ile, bazı durumlarda sorunda çıkacak olsa iyi bir deneyim yakalanabilir, fakat daha düşük sisteme sahipseniz kesinlikle uzak durmalısınız.

Unutmayınız oyun minimum olarak DX 12 desteklemekte ve Win 10 64 bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Zaten ekran kartı sürücüsü kurmaya çalıştığınız zaman Win 10’un en son sürümünü ısrarla istiyor, bundan dolayı bu konuda bir sorun çıkmayacaktır.

Sonuç olarak akıcı bir deneyim yakalamak için minimum orta seviye donanımlara ve bu düzeyde performans veren diğer yapı elemanlarına sahip olmalısınız.

Eğer ayarları yüksek tutmak istiyorsanız GTX 980 Ti gibi çok iyi performans veren ekran kartına mutlaka ihtiyaç duyulacaktır. Tabi ki, bu ekran kartını destekleyen diğer yapı elemanları da yüksek performansa sahip olmalılar.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Core i5-4460 3.2GHz – FX-8350
Bellek  8 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 760 – Radeon R7 260X v3
DirectX  DX 12
İşletim Sistemi  Win 10 64
Depolama  55 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
İşlemci  Core i7-6700 4-Core 3.4GHz – Ryzen R5 1600
Bellek  16 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 980 Ti 6GB – Radeon R9 FURY X 4GB
DirectX  DX 12
İşletim Sistemi  Win 10 64
Depolama  55 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.