End Space sistem gereksinimleri açıklandı! Henüz bekleyenleri ile buluşmayan ve farklı platformlarda başarı sağlamış olan  oyun, VR teknolojisi için optimize edilmiş uzay temalı bir oyundur. VR deneyimini pek çok oyuncu yaşayamasa da, bu alanda oyunlar çıkmaya devam ediyor.

Oyunun amacı gayet basit, uzay temalı bir yapıya sahip ve size verilen görevleri yapmaya, karşınıza çıkan zorlukları aşmaya çalışıyorsunuz. Bu gayet keyifli çünkü, VR ile harika bir deneyim yaşamış oluyorsunuz. Gayet iyi seviyede grafiklere ve patlama efektlerine sahip. Pek çok VR sahibinin satın alacağını düşünüyorum.

PS VR alanında başarı sağlamasının ardından, Steam yani PC VR alanına çıkış yapmaya hazırlanıyor. Normalde Şubat ayı içerisinde çıkacaktı fakat, şuanda bir erteleme söz konusu ve belirli bir tarih yok.

Steam üzerinden satışa sunulacak End Space, resmi olarak sadece minimum gereksinimleri açıkladı. Fikir sahibi olmamız için gayet yeterli bilgiler.

Düşük seviye sistemlerin VR platformu için yapılmış oyunlardan uzak durmasını ve satın almasını önermiyorum. VR için çıkan oyunlar ancak aşağıdaki listelenen özellikler kadar düşük gereksinimler duyuyor.

Aşağıdaki gereksinimleri incelediğiniz zaman orta seviyenin biraz üstünde bir ekran kartı görüyoruz. Bu ekran kartı, Türkiye piyasasında bulunan pek çok orta seviye sistemde bulunmamakta veya zayıf olan versiyonu bulunmakta.

VR teknolojisininde yük bindirdiğini hesaba katarak, belirli sorunlar (donma-kasma-takılma) meydana geleceğini düşünüyorum. Bunun yanında orta seviye sistem oyunu oynayabilir, fakat yukarıda belirttiğim sorunlar meydana gelecektir.

BİLGİ: Oyun VR için optimize edilmiştir, bu nedenle gereksinimleri ortalamanın üzerindedir. Oyun VR olmadan oynatılabilirse, daha düşük gereksinimler de yeterli olabilir.

End Space Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Intel Core i5-4590 or AMD FX 8350
Bellek  4 GB RAM
Ekran Kartı  NVIDIA GTX 970 or AMD Radeon R9 290
DirectX  DX 9
İşletim Sistemi  Windows 7
Depolama  3 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.