Dying Light 2 sistem gereksinimleri ile karşınızdayız. Geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurulan oyunu büyük bir hayran kitlesi takip ediyor. Gelen bir çok özellik ve harika grafikler mevcut, bu yüzden donanımlarımız bayağı zorlanacak.

İlk olarak dikkat etmemiz gereken konu minimum DX 12 desteklediği ve Windows 10 64 bit işletim sistemin çalıştığıdır. Zaten aşağıdaki donanımlara sahipseniz bu konuda bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Çünkü, ekran kartınızı kurmaya çalıştığınız zaman, son sürüm işletim sistemi istediği için sorun otomatik olarak çözülüyor.

65 GB dosya boyutu ile çok ayrıntılı bir yapıya sahip, ayrıca grafikleri çok geliştirildi ve geniş haritaya-alanlara sahip. Bu yüzden, eğer donanımlarımız yeterli değilse ayarları yüksek tutmaktan kaçınmalıyız. Özellikle de çevre ayarlarını düşük tutmalıyız.

Eğer güzel grafiklerle oynamak istiyorsanız GTX 980 Ti gibi çok yüksek performans veren ekran kartına sahip olmanız gerekli, elbette bu kartı desteleyecek diğer yapı elemanları da iyi performans vermeli. 16 GB RAM’den daha düşük seviyeye sahipseniz, muhtemelen bazı durumlarda, özellikle de aksiyon anında sorunlar meydana gelecektir.

Sonuç olarak, oyun yüksek seviye değerlere ve performansa ihtiyaç duyuyor. Yinede orta düzey ile belirli bir deneyim yakalanabilir, en azından aşıdaki listeye göre.

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Core i3-4160 3.6GHz – FX-6300
Bellek  8 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 970 4GB – Radeon R9 390
DirectX  DX 12
İşletim Sistemi  Win 10 64
Depolama  65 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
İşlemci  Core i7-4790K 4-Core 4.0GHz – FX-9590
Bellek  16 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 980 Ti 6GB – Radeon R9 FURY X 4GB
DirectX  DX 12
İşletim Sistemi  Win 10 64
Depolama  65 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.