DAKAR 18 sistem gereksinimleri tahmin ettiğim üzere ortalamanın üzerinde donanımları bünyesinde barındırıyor. Bu değerleri istemesi gayet doğal ve şimdiden pek çok yarış sever kullanıcının ilgisini çektiğini söyleyebilirim.

Yeni nesil yapıya sahip olduğu için eski ekran kartları oynatamaz. Çünkü, minimum DX 11 desteği istemekte, ayrıca en eski Windows 7 64 bit işletim sistemine ihtiyaç duyuyor. Daha eski sürüme sahipseniz muhtemelen açılmayacaktır.

40 GB dosya boyutu mevcut, bu üst düzey ayrıntı seviyesi demek. Yani donanımlarımızı zorlayabilecek yapıda. Bu yüzden, kesinlikle minimum listedeki donanımlardan bir kademe daha iyisine sahip olmamız gerekli, elbette bu pek çok oyun içinde geçerli.

Ayrıca aşağıda belirtilen 4 GB RAM’in kesinlikle GTX 760 ve belirtilen işlemciyi beslemede yetersiz olacağı düşüncesindeyim. Şahsi düşüncem en az 8 GB RAM olmasıdır. Daha rahat deneyim için kesinlikle gerekli olacaktır, özellikle bazı ayarları yüksek tutmak için.

Sonuç olarak, akıcı deneyim yakalamak istiyorsanız kesinlikle orta seviye sisteme sahip olmalısınız. Grafikleri yüksek tutarak oynamak isterseniz, aşağıdaki önerilen listeden daha iyisi elimizde bulunmalı, yani ayarları yüksek tutmak farklı değerleri gerektirir.

DAKAR 18 Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Core i3-3225 3.3GHz – Phenom II X4 920
Bellek  4 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 760 – Radeon HD 7950
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  40 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
İşlemci  Core i5-2500K 3.3GHz – FX-6350
Bellek  8 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 960 2GB – Radeon R9 380
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  40 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.