Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri beklediğim üzere hatırı sayılır yani yüksek seviye donanımları kapsıyor. Sayısız oyuncunun beklediği oyun sonunda yeni fragmanı ile duyuruldu ve pek çok medya tarafından şimdiden konuşuluyor.

En sevdiğim oyun olan The Witcher 3 Wild Hunt yapımcı firması tarafından geliştirilen oyunu çok uzun süredir heyecanla bekliyordum. Şuanda çıkmasını beklediklerim arasında en çok oynamak istediğim diyebiliriz, eminim milyonlarca oyuncu içinde bu şekildedir.

Oynanış tarzında, geçtiği yıl, grafikleri ve yapımcı firmadan dolayı oyuncuların gözünde 10-0 önde başladı diyebilirim. Diğer oyunlarına benzer oynanış tarzını ve deneyimini yakalarsa tekrardan yılın oyunu yapabilirler. Hatta geçtiği yıldan dolayı çok daha efekt özellikle eklenebilir, beklentinin çok yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Asıl konumuza gelecek olursak, minimum listede orta seviye donanımlar görüyoruz. Bu donanımların en düşük ayarlar için yeterli olacağını düşünüyorum. Çünkü firmanın önceki oyunlarında da deneyimlediğimiz üzere iyi bir optimizasyon ile oyunu çıkarıyorlar.

Fakat, grafik ayarlarını yüksek tuttuğumuz zaman olay çok farklı bir hal alıyor. Özellikle de çok yüksek ayarlar için aşağıdaki önerilen listede gördüğünüz üzere GX 1070 ekran kartı gerekli olacak. Yani ayarları sistem seviyenize göre dengelemeniz gerekecek.

Sonuç olarak, orta seviye sistemler belirli düzeyde oyun deneyimi yakalayabilirler. Bunun yanında güzel grafikler ile ayarları yüksek tutarak oynamak isteyen oyuncular için yüksek performanslı ekran kartı ve bu kartı destekleyecek diğer yapı elemanları lazım olacak.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri
MİNİMUM:
İşlemci  Core i5-2500K 3.3GHz – FX-8320
Bellek  8 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 960 2GB – Radeon R9 380
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  55 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
İşlemci  Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz – Ryzen R5 1600
Bellek  16 GB RAM
Ekran Kartı  GeForce GTX 1070 – Radeon RX Vega 56 8GB
DirectX  DX 11
İşletim Sistemi  Win 7 64
Depolama  55 GB kullanılabilir alan

Bu Oyun Hakkında Yorumun Nedir?

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yukarıdaki alanları doldurarak, sisteminizi paylaşabilir veya normal yorum yapabilirsiniz.